Bosch Bulaşık Makinesi Isıtmıyor

Bosch bulaşık makinesi kullanıcılarının yaşayabilecekleri sorunlardan birisi, bulaşık makinelerinin suyu ısıtmaması durumudur. Suyun ısınmaması nedeniyle bulaşıklar tam anlamıyla temiz bir şekilde yıkanamaz. Soğuk veya ılık derecedeki suyla yıkanan bulaşıklar, bulaşık makinesine koyulduğu şekilde kalabilme durumunu ortaya çıkarabilirler. Bosch bulaşık makinesinin su ısıtmamasına yönelik olarak çözümler evde gerçekleştirilebileceği gibi teknik servis de gerektirebilmektedir. Bosch bulaşık makinesi ısıtmıyor sorunu aşağıdaki nedenlerden dolayı görülebilir.

1-Isı sensör arızası. Basit bir şekilde çözülebilen problemlerden biridir. Bulaşık makinesinin içerisinde yer alan ısı sensörlerinin zamanla özelliğini kaybetmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar.

2-Rezistans arızası. Rezistansta yaşanan sorun nedeniyle bulaşık makinesinin suyu ısıtmadığı görülebilir. Bosch bulaşık markası modellerine göre değişim gerektirebilmektedir.

3-Beyin arızası. Isıtma sorunlarının başında beyin (program kartı) arızası gelir. Mevcut olan hasara göre değişim gerekliliği olmadan tamir edilebileceği gibi, onarılamayacak durumda olanlar içinse değişim gerekliliği söz konusudur. Yapılacak olan müdahalenin profesyonel şekilde gerçekleştirilmesi zorunluluğu bulunur.

4-Kablo soketleri. Rezistansı besleyen noktalar olan kablo soketlerinde sorun yaşanmasından kaynaklı olarak da Bosch bulaşık makinesi ısıtmıyor durumuyla karşılaşılabilmesi olasıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56