Samsung Çamaşır Makinesi H1 Hatası

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung çamaşır makinelerinde bazen kullanıcılardan şikayet gelmekte ve H1 hatası da kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilen şikayetlerden biri halinde olmaktadır. H1 hatası kısa devre veya NTC sensörü arızasına işaret edebilir. Bu hatanın alınmasının sonrasında ise, kullanıcının herhangi bir işlem yapması mümkün değildir. Bunun için bizzat teknik servisten yardım alınmalı ve h1 hatası için çözüm yolu araştırılmaya bakılmalıdır.

*** Çamaşır makinesinin ön panelinde H1 hatasının alındığına dair bir ibare belirdiğinde, Ntc sensörünün kontrol edilmesi gerekir. Ancak bu sensörün kontrolünün sağlanması kullanıcılar tarafından yapılmamalıdır. Teknik ekibin başlatması gereken bu işlem kullanıcılar tarafından yapıldığında sakıncalı durumu ortaya çıkarabilir.

*** Öte yandan cihazın garanti dışı kalmasına neden olacak bir işlem halinde olacaktır. Kişiler eğer almış oldukları cihazın garanti dışı kalmamasını istiyorsa, bu işlem için doğrudan teknik servise başvurmalı ve konuyu bu kişilerin ellerine bırakmalıdır.

*** Yukarıdaki durumların aksi yönde bir çalışmanın yapılması ise, arıza durumunun biraz daha büyümesine neden olurken gereksiz şekilde masrafın çıkmasına neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56