Bosch Buzdolabı HO Hatası

Bosch, beyaz eşya sektöründe oldukça büyük bir paya sahip büyük şirketlerden birisidir. Ürettiği modern ve şık ürünler, piyasada yerini almış ve dünya pazarına açılmıştır. Bu pazarlar arasında Türkiye de bulunmaktadır. Uzun yıllardan beri sektör içinde bulunan bu şirket, birçok ürün tasarlamış ve satışını gerçekleştirmiştir. Ayrıca rakip firmalar ile girdiği kalite sıralamalarında çoğunlukla ilk 10 arasında yerini bulmuştur.

Bosch markasının en çok talep gören ürünleri ise buzdolaplarıdır. Genellikle beyaz ve gri renkte tasarlanan ve birçok teknolojik özelliğe sahip olan buzdolapları, kadınlar tarafından ilgi odağı olmuştur. Buzdolaplarının temel özelliği, içine konulan gıdaların uzun süre boyunca taze tutulmasını sağlamaktadır. Soğutma sistemi bir motora(kompresör) bağlıdır ve bu motor buzdolabı içinde soğutmayı sağlamaktadır. Bu motorun yaptığı soğutma, kullanıcı tarafından da takip edilebilmektedir. Buzdolabı kapağının üzerinde bulunan ekranda, cihazın kaç derece soğuklukta olduğu görülebilmektedir.

Buzdolabında HO Hatası Çözümü

Bosch buzdolabı HO hatası, buzdolabının soğutma sisteminde bir arıza olduğunun göstergesidir. Kompresörde oluşan bir arıza veya soğutucu kanallarında yer alan havalandırmalarda oluşan tıkanıklıktan kaynaklanabilmektedir. Kullanıcı bu durumda, en yakın Bosch servisine başvurmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56