Bosch Fırın E011 Arızası

“Bosch fırın E011 arızası” bazı tuşların basılı kalmasından ortaya çıkan hatalardan birisidir. Teknolojinin gelişmesiyle pek çok özelliğe sahip olan fırınlar, artık tuşlar sayesinde çalışmaktadır. Bu tuşlar üzerinden fırının çalıştırılma süresi ve ısısı, fırının içini aydınlatan ışığın şiddeti, ocaktaki ateşin şiddeti ayarlanabilmektedir. Ancak tuşlara gereğinden fazla basmak, bazı hatalar oluşturabilmektedir.

Bir tuşa uzun süre basıldığında, fırın o özelliği geçici bir süreliğine devre dışı bırakır. Ayrıca ekranda “E011” yazısı çıkar. Ayrıca bu hata, tuşların arasına sıkışan nesnelerden kaynaklı da olabilmektedir. Bu problem, genellikle dalgınlıktan ve kullanım kılavuzlarının dikkatli bir biçimde okunmamasından doğmaktadır.

Bosch Fırın E011 Arızası Çözümü

“Bosch fırın E011 arızası” çözümü oldukça basittir. Kullanıcı kişi, bu hata ile karşılaştığında öncelikle tuşların bulunduğu yeri güzelce temizlemelidir. Ardından Bosch Müşteri Hizmetleri aranmalıdır. Verilen direktifler sayesinde sorun çözülebilmektedir. Müşteri Hizmetleri’nin destek hattı, çözüm bulamıyorsa, Bosch servisten yardım istenmelidir.

Servis, fırının üst kapağını açarak tuş panelini inceler. Anormal bir durum var ise bu durumu giderir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56