Vestel Bulaşık Makinesi H23 Hatası

Elektronik aletlerde teknolojinin yardımıyla güzel iletişim mekanizmaları bulunmaktadır. İletişim mekanizması dediğimiz şey arıza kodlarıdır. Makinede bulunan elektronik kartın içinde belli yazılımlar bulunur ve kart ile parçalar arasında bir bağlantı kurulur. Elektrik sinyallerinin gidip gelmesi ile çalışan bu sistemde belli aksamalarda elektronik kart arıza olduğuna kanaat getirir ve makinenin ekranına belli hata kodları gönderir.

Eskiden ekranı olmayan makineler daha fazla üretildiğinden bu süreç belli ışıkların yanıp sönmesi ile yansıtılırdı. Fakat ekranların eklenmesi hem hataların kodlar ile belirtilmesini hem de kalan zamanın belirtilmesini sağlamıştır. Arıza kodlarına gelecek olursak Vestel bulaşık makinesi h23 hatasının neden olduğunu inceleyelim.

Bulaşık makinenizin ön kısmında bulunan ekranda H23 hata kodu ile karşılaştıysanız su giderleri ve sızıntısı ile ilgili bir problem vardır. Bu nedenle teknik servis ile iletişime geçerek sorunu anlatabilir ve servis talebinde bulunabilirsiniz.

– Makinenizin alt kısmından veya suyun ulaşım sağladığı borularda bir aşınma, delinme var ise su sızdırır. Çalışma esnasında böyle bir durum yaşanırsa farklı elektronik parçalara temas etmesi durumunda farklı hasarlara veya tehlikelere yol açabilir. Bu nedenle bu hata kodunu gördüğünüz zaman makinenizin fişini çekerek kapatınız. Makinenize ana hattan gelen suyun vanasını veya makinenize giriş yapan ana valfi kapatarak teknik servisten destek alabilirsiniz.

Bu durumlarda teknik bilginiz olmadığı halde makineyi tamir etmeye çalışmanız farklı hasarlar yaratabilir. Bu nedenle teknik servis gelene kadar makineye dokunmamanız daha sağlıklı olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56