Bosch Buzdolabı Pervanesi Dönmüyor

“Bosch buzdolabı pervanesi dönmüyor.” hatası müşterilerin en sık karşılaştığı problemdir. Bu problem yalnızca pervaneyi değil, tüm buzdolabı sistemlerini etkilemektedir. Çünkü bu pervane, buzdolabının soğutma işlemini gerçekleştiren motora bağlıdır. Motor buzdolabının soğutma işlemini gerçekleştirirken; pervane de motorun soğutma işlemini gerçekleştirmektedir. Bu pervane, motor çalışmaya başladığı anda aktif olur.

Motor çalıştığı süre boyunca da çalışmayı durdurmaz. Ancak pervanenin çalışmadığı durumlar da gerçekleşebilmektedir.

Pervanenin çalışmaması, genellikle buzdolabının bağlı olduğu prizden gelen elektrik akımının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Pervanenin çalışması için belirli bir düzeyde elektrik akımı gerekmektedir. Bu düzey olması gerekenden düşük olursa çalışmaz. Bu düzey olması gerekenden yüksek olursa kısa devre gerçekleşir ve çalışmayı durdurur. Bunun için buzdolabını, normal düzeyde elektrik akımı sağlayan prizlere bağlamak en sağlıklı önlemlerden birisidir.

Bosch Buzdolabı Pervanesinin Dönmemesinin Çözümü

Bu durumda kullanıcının yapabileceği hiçbir işlem bulunmamaktadır. Teknolojik bir cihaz olduğundan, teknik servis gelene kadar hiçbir müdahale yapmamak en iyi tercihtir. Bu problemin çözümü için en iyi yöntem, profesyonel teknik servis personelleri tarafından uygulanmaktadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56