Bosch Bulaşık Makinesi E18 Hatası

Bosch Bulaşık Makinesi E18 Hatası

Bosch bulaşık makinesi e18 hatası kodunun sebebi olarak tahliye sorunu diyebiliriz. Yıkama yapmak için gereken miktarda su alamayan cihaz, durumu bu kodla belirtir. Tahliye hortumunda bir deformasyon olabilir ya da makinenin tahliye yolunun tıkandığını gözlemek mümkündür. Böyle bir durumda evde yapılabilecek birkaç tane Bosch bulaşık makinesi e18 kodu çözümü vardır. Bütün yolları denedikten sonra halâ verim alamıyorsanız bir servis eşliğinde daha detaylı bir bakım talep edebilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi E18 Hatası Çözümü

Bosch bulaşık makinesi e18 uyarısı alınmasının nedeni tahliye borusu ya da tahliye pompasındaki bir problemi simgeler. Yeteri kadar devridaim yapılamamasının sebebi olarak filtre temizlenmemesi, makine pompasını bir nesnenin tıkamış olması ya da parça değişim gereği olarak niteleyebiliriz.

  • Elektrikle makine arası bağlantıyı keselim
  • Su akışının tamamen bittiğinden emin olana kadar tahliyeyi devam ettirin
  • Vanalarda ya da su akışında bir sorun olup olmadığını kontrol edin
  • Multimetre desteğiyle hatayı tespit etmeye çalışın.

Bütün bunlar Bosch bulaşık makinesi e18 hatası çözümü için atılabilecek etkili adımlardır. Eğer sorunu ortadan kaldıramazsanız daha teknik bir bakım için servis desteği almalısınız.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch bulaşık makinesi e18 hatası nedir?

Bosch bulaşık makinesi E18 hatası, çoğunlukla pompanın tıkalı veya arızalı olması nedeniyle oluşan bir hata kodudur.

Bosch bulaşık makinesi e18 hatası nasıl çözülür?

Bosch bulaşık makinesi E18 hatası çözmek için, öncelikle makinenin fişini çekin ve suyun boşaltılmasını bekleyin. Daha sonra, pompanın tıkalı veya arızalı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.

Bosch bulaşık makinesinde e18 hatası nasıl önlenir?

Bosch bulaşık makinesinde E18 hatasını önlemek için, bulaşık makinesinin filtresini düzenli olarak temizleyin ve pompanın tıkanmaması için sadece uygun boyutlarda bulaşık yükleyin.

Bosch bulaşık makinesi e18 hatası neden sürekli tekrarlanıyor?

Bosch bulaşık makinesinde E18 hatası sürekli tekrarlanıyorsa, pompanın tıkalı veya arızalı olduğunu gösterir. Pompanın tamamen temizlenmesi veya değiştirilmesi sorunu çözebilir.

Bosch bulaşık makinesi e18 hatası için servis çağırmak gerekiyor mu?

Bosch bulaşık makinesinde E18 hatası oluştuğunda, öncelikle makinenin filtresi ve pompanın kontrol edilmesi gerekmektedir. Sorun düzelmezse, bir servis çağırmak önerilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56