Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor-Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor-Çalışmıyor

Bulaşık makinesi ışığı yanmıyor-çalışmıyor sorunu ile karşılaştıysanız bu sorunun nedeni makinenin elektrik veya su bağlantısındaki bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunla karşılaşıldığında teknik servis çağırmak en doğrusudur. Ancak servis çağırmadan önce kullanıcı olarak sizin de yapabileceğiniz şeyler bulunmaktadır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Bulaşık makinesi ışığı yanmıyor-çalışmıyor sorunu zaman zaman karşılaşılabilen bir sorundur. Bu sorunu çözebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Makinenizin elektrik bağlantısında bir sorun çıkmış olabilir. Bu durumda makinenin bağlı olduğu prizi kontrol edebilirsiniz. 
  • İkinci olarak makinenizdeki programı iptal edebilirsiniz. Öncelikle açma kapama düğmesine basarak makinenize elektrik geldiğinden emin olunuz. İkinci olarak iptal yazan tuşa 3 saniye basılı tutunuz. Yıkama ve kurutma ışıklarının yanıp sönmesinin ardından bitti yazısıyla karşılaşmanız gerekir. Bu yazıyı gördükten sonra makineyi tekrar başlatın ve tekrardan program ayarı yaparak makinenizi çalıştırın.
  • Üçüncü olarak makinenize su gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. 
  • Son olarak tahliye hortumunu kontrol edebilirsiniz. Hortumda tıkanma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA