Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor-Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor-Çalışmıyor

Bulaşık makinesi ışığı yanmıyor-çalışmıyor sorunu ile karşılaştıysanız bu sorunun nedeni makinenin elektrik veya su bağlantısındaki bir problemden kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunla karşılaşıldığında teknik servis çağırmak en doğrusudur. Ancak servis çağırmadan önce kullanıcı olarak sizin de yapabileceğiniz şeyler bulunmaktadır. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Bulaşık makinesi ışığı yanmıyor-çalışmıyor sorunu zaman zaman karşılaşılabilen bir sorundur. Bu sorunu çözebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Makinenizin elektrik bağlantısında bir sorun çıkmış olabilir. Bu durumda makinenin bağlı olduğu prizi kontrol edebilirsiniz. 
  • İkinci olarak makinenizdeki programı iptal edebilirsiniz. Öncelikle açma kapama düğmesine basarak makinenize elektrik geldiğinden emin olunuz. İkinci olarak iptal yazan tuşa 3 saniye basılı tutunuz. Yıkama ve kurutma ışıklarının yanıp sönmesinin ardından bitti yazısıyla karşılaşmanız gerekir. Bu yazıyı gördükten sonra makineyi tekrar başlatın ve tekrardan program ayarı yaparak makinenizi çalıştırın.
  • Üçüncü olarak makinenize su gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. 
  • Son olarak tahliye hortumunu kontrol edebilirsiniz. Hortumda tıkanma olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  

Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşık makinesindeki ışık yanmıyor ne yapabilirim?

Bulaşık makinesinin ışığının yanmaması durumunda, öncelikle elektrik bağlantısının doğru yapıldığından emin olun. Elektrik bağlantısının düzgün olduğunu kontrol ettikten sonra, bulaşık makinesinin lambasının değiştirilmesi gerekebilir.

Bulaşık makinesi çalışmıyor ne yapabilirim?

Bulaşık makinesinin çalışmaması durumunda, öncelikle elektrik bağlantısını kontrol edin. Elektrik bağlantısı sorunu yoksa, bulaşık makinesinin filtresini temizleyin. Filtre tıkanmış olabilir ve bu da makinenin çalışmamasına neden olabilir.

Bulaşık makinesindeki su neden boşaltılmıyor?

Bulaşık makinesindeki suyun boşaltılmaması sorunu genellikle tıkanıklıkla ilgilidir. Bulaşık makinesinin filtresinin tıkanmış olabileceğini kontrol edin ve gerekirse filtre temizliği yapın. Ayrıca, bulaşık makinesinin hortumlarının da tıkalı olmadığından emin olun.

Bulaşık makinesindeki deterjan neden erimiyor?

Bulaşık makinesindeki deterjanın erimemesi durumunda, öncelikle deterjan haznesinin doğru bir şekilde doldurulduğundan emin olun. Deterjan haznesi tamamen dolu ise, deterjanın kalitesi ile ilgili bir sorun olabilir. Deterjanınızın son kullanma tarihini kontrol edin ve gerekirse yeni bir deterjan kullanmayı deneyin.

Bulaşık makinesindeki kapak neden açılmıyor?

Bulaşık makinesinin kapağı açılmıyorsa, öncelikle makinenin tamamen durduğundan emin olun. Makine hala çalışıyorsa, kapak açılmayabilir. Makineyi kapatın ve birkaç dakika bekleyin, ardından tekrar deneyin. Kapak hala açılmıyorsa, bir servis teknisyeniyle iletişime geçin.

Blog Comments

Bulaşık makinemin hiçbir ışığı yanmıyor ve çalışmıyor gibiydi. Elektrik bağlantısını kontrol ettim ve makinenin takılı olduğu prizde sorun olduğunu fark ettim. Prizi değiştirdikten sonra makinem tekrar çalışmaya başladı. Bazen en basit çözümler en etkilileri olabiliyor.

Markasını bilmiyorum ama bulaşık makinemizin hiçbir ışığı yanmıyor ve çalışmıyor. Servisi çağırdığımızda elektrik bağlantısında bir sorun olduğunu belirlediler. Fişin iç kısmında kısa devre yapmış ve bu da cihazın elektriğini kesmiş. Elektrik kablolarının tamamının değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Kablolar değiştirildiğinde makinem tekrar çalışmaya başladı ancak bu tamir için oldukça fazla ödeme yapmak zorunda kaldık.

Leave a Comment
444 78 56