Bosch Buzdolabının Ses Çıkarma Problemleri: Sakin Bir Mutfak İçin Öneriler

“Bosch buzdolabı ses çıkarıyor.” hatası, bazen bir hata olmayabilmektedir. Çünkü buzdolapları yapısı gereği soğutucu görevini yerine getirmektedir. Bunun için ise buzdolabında yer alan soğutucu sensörler ve buz kütleleri kullanılmaktadır. Buzdolabının içinde yer alan buz kütleleri, günün belirli saatlerinde kırılma yapabilmektedir. Bunun sebebi ise, buz parçalarının kırılarak, soğutmanın tüm cihaza yayılmasını sağlamaktır.

Bosch Buzdolabı Ses Çıkarıyor NEDEN?

Yani buz parçaları, cihaz tarafından kırılmaktadır. Buna bağlı olarak cihazın içinden sesler gelebilmektedir.
Bunun yanı sıra cihazdan gelen sesler, bazı sebeplere bağlı olarak da oluşabilmektedir.

Bu sebepler; motorun aşırı ısınması, pervanenin çok hızlı dönmesi, kapağın uzun süre açık kalmasından kaynaklı olan ısı, dondurucu bölümünün görevini yerine getirememesinden kaynaklanan sorunlar olabilir.

Buzdolabından Çıkan Sesin Giderilmesi

Öncelikle sesin kaynağının saptanması gerekmektedir. Ses buzdolabının görülebilir kısmından geliyorsa, buz kırma işleminden doğan kırılma sesidir. Yani herhangi bir sorun yoktur. Ancak ses motorun bulunduğu arka kısımdan geliyorsa, en yakın Bosch servisinden teknik destek yardımı alınmalıdır. Teknik destek servisi, sesin kaynağını bularak sorunu gidermektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch buzdolabı neden ses çıkarıyor?

Bosch buzdolabı, normal işlem sırasında düşük seviyelerde ses çıkarabilir. Ancak, buzdolabında anormal bir ses duyuluyorsa, bu bir arıza belirtisi olabilir ve bir teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch buzdolabındaki anormal sesler nelerdir?

Bosch buzdolabındaki anormal sesler arasında tıkırtı, uğultu, çıtırtı, çınlama ve vızıltı gibi çeşitli sesler olabilir. Bu sesler, buzdolabının içindeki parçaların hasar görmesinden kaynaklanabilir ve bir teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch buzdolabı ses seviyesi ne kadar olmalıdır?

Bosch buzdolabının normal işlem sırasında ses seviyesi 35-45 desibel arasında olmalıdır. Ancak, buzdolabında anormal bir ses duyuluyorsa, bu bir arıza belirtisi olabilir ve bir teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch buzdolabı ses çıkarması normal mi?

Evet, Bosch buzdolabı normal işlem sırasında düşük seviyelerde ses çıkarabilir. Ancak, buzdolabında anormal bir ses duyuluyorsa, bu bir arıza belirtisi olabilir ve bir teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.

Bosch buzdolabındaki ses sorununu nasıl çözebilirim?

Bosch buzdolabındaki ses sorununu çözmek için öncelikle sesin kaynağını belirlemek gerekir. Eğer ses normal işlem sırasında çıkan düşük bir seviyedeyse, buzdolabının yüzeyine dokunarak veya dolap kapısını açarak ses seviyesini azaltabilirsiniz. Ancak, anormal bir ses varsa, bu bir arıza belirtisi olabilir ve bir teknik servis tarafından kontrol edilmelidir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56