Samsung Bulaşık Makinesi F3 Hatası

Merhaba değerli kullanıcılar;
Bulaşık makinesinin soğuk su ile yıkama hatası sık bir şekilde görülen hatalardan biridir. Makine soğuk su ile bulaşıkları yıkadığından dolayı tam olarak hijyen sağlanmaz ve bulaşıkların kirli bir şekilde makineden çıkartılması mümkün olur. Bu sorun genel olarak rezidans kaynaklı olarak ortaya çıkar ve bu parçanın değiştirilmesi lazımdır.

***Eğer makineye enerji geliyor ancak suyun ısınması uzun zaman geçse bile mümkün olmuyorsa durum rezidans ismi verilen parçadan kaynaklıdır. Bu sorunu sizin çözmeniz söz konusu olmayıp mutlaka teknik servise danışmanız lazımdır.

***Program kartındaki ısıtma devresinin yanması veya bu devrenin üzerinde yer alan röle adlı parçanın özelliğini kaybetmesi durumunda da aynı şekilde bu hata meydana gelebilir.

***Samsung bulaşık makinesi f3 hatası genel olarak teknik bir sorundan kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle kullanıcıların kendi çabalarıyla bu sorunu ortadan kalkması mümkün bir konu halinde değildir. Bu nedenle vakit kaybetmeden cihazın teknik destek servisine ulaşmalı ve çözüm yolu aramalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56