Bosch Buzdolabı Ünlem İşareti

“Bosch buzdolabı ünlem işareti” hatası, Bosch tüketicilerinin en sık karşılaştığı hatalar arasındadır. Bu hata, buzdolabının iç ısısının değişkenliğine göre, buzdolabı kapağında yer alan göstergede belirmektedir. Bu işaret, ısının düştüğünü göstermektedir. Ünlem işareti, farklı renklerde olabilmektedir. Turuncu renk ile çıkan ünlem işareti, buzdolabı ısısının düştüğünü gösterirken; kırmızı ünlem işareti buzdolabının aşırı ısındığını göstermektedir.

Buzdolaplarında, normal seviyede oluşan ısı kaybı, gündelik hayatta karşılaşılabilmektedir. Gün içinde oluşan dalgınlık ve çocukların merak duygusundan gerçekleşen bir durumdur. Genellikle buzdolabının kapağının açık ya da aralık unutulmasından kaynaklanır. Buna bağlı olarak, oda sıcaklığı buzdolabının soğumasını engeller. Bu yüzden soğuyamayan buzdolabı, kullanıcısına uyarı verir.

Ancak aşırı ısınma sonucu çıkan uyarı, daha ciddi problemlerin kaynağı olabilmektedir. Buzdolabında yer alan kompresör ve pervanenin işlevini yerine getirememesi, bu sorunun asıl kaynağı olabilmektedir. Bu sorun için mutlaka Bosch servisine danışılmalıdır.

Bosch Buzdolabı Ünlem İşareti Hatası Çözümü

Bu hatanın giderilmesi için, buzdolabı tamamen boşaltılmalı ve fişi çekilmelidir. Yaklaşık 4 saat boyunca kapağı açık bırakılmalı ve içerisindeki soğuk hava giderilmelidir. 4 saat sonunda gıdalar, buzdolabına konmalı, kapağı kapatılarak fişi takılmalıdır. Bu işlemin sonunda, ünlem işareti kaybolacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56