Vestel Bulaşık Makinesi Su Alıp Boşaltıyor

Bulaşık makineleri ana başlangıç yeri olan su valfi ile içerisine suyu alır ve en son motor yardımıyla suyu boşaltır. Bu sürecin yönetimi de elektronik kart yardımıyla yapılır. Kart programın özelliğine göre belli, zamansal komutlar verir. Makinelerde hep su alıp boşaltma durumu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni de anlattığımız süreçteki belli aksaklıklardan meydana gelmektedir.

Motorun gerektiğinden fazla suyu dışarı atması hep su almasına neden olacaktır. Veya anakartta oluşabilecek bir arıza devamlı su alınmasına ve boşaltılmasına sebep olacaktır. Vestel bulaşık makinesi su alıp boşaltıyor ise bu durumu yaratacak belli durumlar, belli parçalar bulunmaktadır.

İlk olarak dijital kartın kontrol edilmesi gerekir. Teknik servis ile iletişime geçtikten sonra gelecek ekip kartı belli kontrollerden geçirerek arızanın buradan kaynaklı olup olmadığını çözerler. Dijital kartın arızalanması su geliş gidişinin sürekli çalışmasına sebep olacaktır. Çünkü parçalar tam komut olamadığından görevlerini farklı yapacaktır.

Su pompası makinede bulunan suyun boşaltılmasını sağlar. Su pompasında oluşabilecek bir arıza, pompanın sürekli çalışmasına ve bu nedenle de makinenin içinde hiç su kalmamasına sebep olacaktır. Bu durumda da ana valften sürekli bir su aktarımı olacak ve su devamlı girip boşaltılacaktır. Teknik servis ekibi motoru kontrol ederler. Değişim veya tamir gerektiğini bildirirler.

Makinenizin sürekli su alıp boşalttığını fark ettiyseniz makinenizi çalıştırmadan teknik servisi arayarak onarım talebinde bulunabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56