Bosch Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Bosch marka çamaşır makineniz çalışmıyorsa, bu hemen büyük bir arıza olacağı anlamına gelmez. Çoğu zaman sizin çözebileceğiniz basit sebeplerden de makinenin çalışmaması durumu söz konusu olur. Filtrenin tıkanması, tahliye borusunun tıkanması ya da uygun pozisyonda olmaması gibi birçok küçük sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle servis çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmanın faydası var. Ya da servise sorunu doğru aktarabilmek için de aynı kontrolleri yaparak zaman kazanabilirsiniz.

Eğer makinenizde su kaçağı durumu oluyorsa bakmanız gereken ilk yer tahliye hortumudur. Su girişlerini ve tahliye borusunu kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca atık su giderinin de tıkalı olup olmadığına bakmanızda fayda var. Makinenizin süzgeçlerinin de tıkanması makinenin çalışmasını engelleyecektir, süzgeçleri de kontrol ederek, tıkalı ise açmanız sorunu çözebilir.

Eğer makineniz su boşaltırken bir sorun yaşıyorsa su pompası bozulmuş olabilir. Ya da hiç çalışmıyorsa elektrik aksamında bir problem var demektir. Bu son iki sorun sizin çözebileceğiniz problemler değildir. Bu nedenle servisi arayarak, gelip kontrol etmesini, arızayı gidermesini isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA