Çamaşır Makinesi Çamaşırları Yırtıyor

Çamaşır makinelerinin çamaşırlara zarar vermesi her ev kadınının en fazla korktuğu şeylerden biridir. Her türlü sorun çözülürken, yırtılan çamaşırların tekrar onarılması pek mümkün olmuyor. Bu nedenle, bu sorun çamaşır makinesini kullanmanıza engel olabilir. Çamaşır makinelerinin çamaşırları yırtması genelde 2 nedenden dolayı olur.

Birinci neden, delikli bir yapıya sahip olan kazanların deliklerinin zamanla keskinleşmesi ve içe doğru yamulmasıdır. Bu durumda kazanı tamir ettirseniz de ilerleyen zamanda aynı sorunu yaratması olasıdır. Bu nedenle en kalıcı çözüm kazanın değiştirilmesi olacaktır.

İkinci neden ise, çamaşır makinelerinin körük kısmının çamaşırları yırtmasıdır. Her iki sorun da bireysel olarak sizin çözebileceğiniz sorunlar değildir. Bu nedenle profesyonel yardım alarak servis çağırmak en mantıklı yol olacaktır. Servis çalışanları makinenin içini el ile kontrol ederek sorunu bulup çözecektir.

Eğer almış olduğunuz çamaşır makinesi yeni olmasına rağmen böyle bir sorun yaşanıyorsa, burada kullanıcı hatası olması daha yüksek ihtimaldir. Eğer çamaşırların ceplerinde unutulan cisimler var ise bunlar çamaşırların yırtılmasına neden olabilir. Ya da makineyi gereğinden fazla dolduruyorsanız, çamaşırlar sıkıştığında yırtılmaya sebep olabilir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56