Vestel Çamaşır Makinesi Çalışırken Duruyor

Çamaşır makineleri evlerin en temel yardımcılarından biridir. Bu nedenle çamaşır makinesinin arızalanması kısa süreli de olsa ev içerisinde ki rutin yaşamı felce uğratabilir. Bu nedenle kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmalıdır.

Vestel çamaşır makinelerinin çalışırken aniden durması sorunu birçok kişi tarafından dile getirilen şikayetlerden biri. Fakat bu sorunun çoğunlukla çamaşır makinesinden kaynaklanmadığını görüyoruz. Özellikle elektrik hatlarından kaynaklı sorunlarda ortaya çıktığını görüyoruz.

– Vestel çamaşır makinanız çalışırken aniden durduysa ilk olarak fişin takılı olduğu sigortanın atıp atmadığını kontrol edelim. Bazı elektrik akımının yeterli olmaması ya da makinesi kaldırmaması durumu ya da voltajların yükselip alçalması durumu makinenin durmasına sebep olabilir. Çamaşır makinesinin içerisinde motoru korumak için ani kesinti ya da dalgalanmalarda elektrik akışını keser ve 5 ile 20 dakika arası çalışmadan bekler. Daha sonra çalıştırabilirsiniz.

– Bir diğer ihtimal çamaşır makinesinin takılı olduğu fişte birden fazla cihazın olması ve hattı zorlamasıdır. Bu nedenle fişi kontrol ederek, diğer cihazları çekip, tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

– Eğer elektrikten kaynaklı bir sıkıntı olmadığından emin olduysak o zaman cihazın elektronik kartında bir sorun olma ihtimali oldukça yüksektir. Ya da elektrik aksamında bir kısa devre olmuş da olabilir. Her iki ihtimalde de siz müdahale etmeden Vestel çamaşır makinesi servislerini arayarak profesyonel yardım almanız gerekir. Uzman olmayan birinin müdahalesi daha büyük sorunlara neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56