Bosch Çamaşır Makinesinde CL Hatası: Kilitlenme Problemi ve Çözümleri!

Çamaşır makineleri, çocukların temasına müsait olan konumda bulunuyor olduklarından dolayı çocuk kilidi seçeneğiyle beraber tasarlanırlar. Bosch çamaşır makinelerinde bulunan CL ibaresi, çocuk kilidini işaret eder. CL hatasının alınması, yanlış noktaya temas edilmesi durumunda karşılaşılan bir hatadır. Çamaşır makinesinin çalışırken herhangi bir sorun oluşturmaması adına hazırlanan özel bir kilit sistemi olması sayesinde kullanıcılar tarafından aktifleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Bosch Çamaşır Makinesi CL Hatası Ne Demek?

CL hatası alındıktan sonra basit bir şekilde, çocuk kilidinin kaldırılması mümkündür.

CL hatasının ne demek olduğunun öğrenilmesinin ardından, hatanın kaldırılması için Bosch çamaşır makinesinin başlat butonuna 5 saniyelik süre boyunca basılı tutulması sayesinde CL hatası devreden çıkarılır. Bazı Bosch çamaşır makinelerinde bu durum orta panelin sol kısmında kalan menü tuşuna 5 saniye süreyle basılmasıyla da kaldırılabilmektedir.

Bosch modellerinin her biri özel olarak tasarlanıyor olduklarından dolayı, CL kilidinin açılması veya kapatılması aşamasında farklılık gösterebilmektedirler. Çocuk kilidinin açık olduğu durumda çamaşır makinesinin hangi tuşuna basılırsa basılsın uyarı alınmaya devam edecektir. Çocuklu evler için çamaşır makinesi çalıştırılmadığında CL devrede tutulabilir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56