Samsung Çamaşır Makinesi DC Hatası

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung çamaşır makinesi kullanıcıları bazı zamanlar içinde cihazların DC hatası verdiklerini bildirirken bu sorunun çözümünü aramaktadır. Bu sorun çamaşır makinesinin kapağından dolayı ortaya çıkmakta olup, kullanıcıların bir şekilde kapağın kapatılmasını sağlamadığına bir işarettir. Sorunun çözümü adına kapağın kapatılmasına engel olacak bir durum olup olmadığına bakılmalı ve bu şekilde çamaşır makinesinin çalışabilmesi için sağlam bir şekilde kapağı kapatmalıdır.

*** Bazen kapakta bulunan lastiğin gevşemesi halinde, sıkı bir şekilde kapağın kapatılamadığına şahit olabilirsiniz. Bu durumlarda lastiğin değiştirilmesi gerekmekte olup, ancak bu durumun üstesinden bu şekilde gelebilmeniz mümkün olacaktır.

*** Kapının sıkı bir şekilde kapatıldığından eminseniz ve herhangi bir giysinin kapağın kapatıldığına engel olmadığını görüyorsanız, makinenin resetlenmesini sağlayarak işlemi yeniden tekrarlayın.

*** Yukarıdaki adımları denediğiniz takdirde büyük bir ihtimalle DC hatasının önüne geçmeyi başarabilirsiniz. Ancak nadir olarak hatanın devam ettiği kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. Bu tarz zamanlarda ise çamaşır makinesine hiçbir şekilde müdahale etmeden doğrudan teknik servise ulaşmanız önerilen şeyler arasındadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56