Çamaşır Makinesi Programı Bitirmiyor

Çamaşır makineleri belirli program ve komutlara göre hareket eden cihazlardır. Bu nedenle bu komut sisteminde ya da programda bir hata olması durumunda çamaşır yıkama programı çok uzun sürebilir. Bunun nedeni elektronik kartın bozulması olma ihtimali yüksektir. Fakat nadir de olsa komutlarda ki bir karışıklık da buna neden olabilir. Bu nedenle makinenin resetlenmesi sorunu çözebilir.

Çamaşır Makinesi Yıkamayı Bitirmiyor

Her çamaşır makinesinin farklı bir resetleme adımı olabilir. Bunun için kullanma kılavuzundan yardım alabilirsiniz. Ya da internetten bu adımları bulabilirsiniz. Biz en yaygın kullanılan markalardan olan Bosch marka çamaşır makineleri için gereken adımlardan bahsedelim. Eğer çamaşır makinenizi nasıl resetleyeceğinizi bilmiyorsanız, çamaşır makinenizin kapağını açıp, kapakta yer alan ürün kodu ile internetten gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlk olarak çamaşır makinenizin kapağını kapatıp, derece ayar düğmesini sıfıra getirerek birkaç saniye bekleyiniz. Daha sonra derece ayarını saat 6 yönüne getirip ışıklar yanıp sönmeye başladığında devir ayar düğmesini basını tutun. Düğmeye basılı tutarken saat 7 yönüne doğru çevirin.

Bu işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra elinizi basılı tuttuğunuz devir düğmesinden çekip, kapalı konum olan saat 12 yönüne çevirin. Resetleme işlemi tamamlanmıştır.

Blog Comments

BOSCH marka Avantixx 9 çamaşır makinesi herhangi bir hata kodu olmadan bir programı başlattığımız zaman kendi kendine kolay ütü moduna geçiyor sonra tekrar programa geri dönüyor. Sürekli değiştiği için süre hep başa dönüyor. Her defasında kazan dönmesi duruyor ve tekrar başlıyor. Sorunun çözümü nedir?

Merhaba, elektronik kart üzerindeki role veya kondansatörlerle alakalı bir sorun olabilir. Eğer kendiniz anlıyorsanız elektronik kartı kontrol edebilirsiniz. Anlamıyorsanız mutlaka servis çağırmanızı öneririz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56