Bosch Çamaşır Makinesi E34 hatası

Evlerin değişilmez teknoloji ürünleri arasında yer alan Bosch çamaşır makineleri, hayatın her an kolaylaştırılmasında yardımcı konumdadırlar. Çamaşır makinesi ekranında görülebilen E34 hatası, kapak kilidiyle alakalı bir hata kodudur. Kapak kilidinde sorun olduğunu kullanıcıya bildiren hata kodunun dikkate alınması gerekir. Motor veya anakartla alakalı problemin göstergesi olabilen E34 hatası, kapak kilidinin açılmamasına neden olur. E34 hatası, aniden görülebileceği gibi zaman içerisinde belirli uyarılarla da görülebilir. Bosch çamaşır makinesi

E34 hatası durumunda:

Kapak kilidinin zorlanmaması
Makinenin programı bitirdiğinden emin olunması
Elektrik bağlantısının sorunsuz olması
Makinenin motorunda tıkanıklık olmaması kontrol edilmelidir.

Bosch çamaşır makinesi E34 hatası alan kullanıcılar için genellikle anakartın değiştirilmesi gerekliliği söz konusudur. Makinenin anakartı, kapak kilidi gibi işlemlerinin tamamının yürütüldüğü bölge olmasıyla beraber kısa devre veya arıza gibi durumlar da bu bölgede gerçekleşebilmektedir.

E34 hatası alınıyorsa, teknik servis çağırılmalıdır. Anakart değişiminin bireysel olarak yapılmaya çalışılması nedeniyle ekstra sorun yaşanabilir. Aynı şekilde motorda sorun varsa, motor bölgesinde de değişimler yapılarak E34 hatası ortadan kaldırılabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56