Vestel Çamaşır Makinesi Sıkmıyor

Çamaşır makinelerinin yıkama programını bitirdikten sonra sıkma işlemini yapması oldukça önemlidir. Eğer çamaşır makinesi sıkma işlemini yapmıyorsa bu çamaşırların oldukça ıslak çıkmasına neden olacaktır. Ayrıca sıkma işlemi yapmayan bir çamaşır makinesi suyu boşaltamadığı için kapak ya açılmaz ya da su dökülebilir. Bu nedenle Vestel çamaşır makinelerinin sıkma işlemini yapması oldukça önemlidir. Peki Çamaşır makineleri neden sıkma işlemi yapmaz?

Çamaşır Makinesi Sıkmıyor

– Vestel çamaşır makineleri sıkma işlemini yapabilmek için önce mevcut suyu tahliye etmelidir. Suyu tahliye etmesini engelleyen bir unsur olduğunda sıkma işlemini de yapamaz. Tahliye hortumunun tıkanmış olması buna neden olabilir. Tahliye borusuna ulaşarak bir tıkanıklık olup olmadığını kontrol edin. Tıkanıklığı açtığınızda sorun çözülebilir.

– Bir diğer neden de tahliye filtresinin tıkanmış olmasıdır. Çamaşır makinesinin ön tarafında, alt kısımda bulunan kapaktan filtreye ulaşabilirsiniz. Kapağı açtığınızda filtrenin çevirme kolunu göreceksiniz. Saat yönünün tersine çevirerek filtreyi olduğu yerden çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız filtreyi iyice temizledikten sonra tekrar aynı şekilde yerine takıp, düzeldiğini kontrol etmek için çamaşır yıkayabilirsiniz.

– Eğer filtrede ya da hortumda bir sıkıntı yoksa sorunun tahliye pompasında olma ihtimali yüksektir. Eğer pompa arızalı ise bu sizin yapacağınız bir işlem değildir. Bu nedenle servisi çağırmakta fayda var. Servis görevlileri pompayı onarabilir ya da yenisi ile değiştirebilir. Genelde çok pahalı olmadığı için ve daha az uğraşmayı gerektirdiği için değiştirmeyi tercih ederler

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56