Bosch Çamaşır Makinesi F18

Çamaşır makinelerinin ön paneline yerleştirilen ekran üzerinden, çamaşır makinelerinde sorun olup olmadığının görülebilmesi mümkündür. Hata kodu alındığında, çamaşır makinesinde sorunun olduğu bu sayede kolaylıkla anlaşılabilir durumdadır. Bosch çamaşır makinesi F18 sorunu, farklı serilerdeki modellerin ekranlarında görülebilmektedir.

F18 hatasına sebep olan temel olarak iki farklı durum bulunur.

1. Gider hortumunda tıkanma veya şekil bozulması
2. Pompa tıkanıklığı

Bosch çamaşır makinesinin F18 hata kodunu vermesini sağlayan faktörlerin ikisinin de çözümü basitçe gerçekleştirilebilir olduğundan dolayı, en kısa sürede F18 hatasının çözümü sağlanabilir durumdadır.

Bosch çamaşır makinesi F18 sorununun çözümü için:

Gider hortumundaki problemler için, su besleme hortumu bölgesindeki filtrelerin temizlenmesi gerekir. Gider hortumu gevşetilerek çıkartılır ve bağlantı bölgesinin parçası temizlenir. Tıkanma sorunu bu şekilde çözüleceği gibi şekil bozulması düzeltilebilir durumdaysa bir süre gider hortumu mevcut şeklinden daha doğru bir şekilde tutularak sorun çözülebilir

Pompanın tıkalı olduğu durumda şebeke fişi çekilerek, servis kapağı açılarak çıkarılır. Pompa kapağı açılarak için temizlenir. İç hazne, kapak vidası ve pompa kapağının içi boşaltılır.
Sorun kaynağına yönelik doğru şekilde çözüm sağlanmasıyla beraber F18 hatası çamaşır makinesinin çalıştırılması sırasında tekrar alınmaz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56