Bosch Klima E9 Hatası

“Bosch klima E9 hatası” klimanın ısı bölmesinde yer alan termostatın, atık gaz algılayıcısının ya da düşük basınç emniyet şalterinin açık olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumu tetikleyen sorunlar olabilmektedir.
Klima sıcak modda çalıştırılırken, sıcak havanın kaynağı klima içinde ısıtılan gazdır. Bu gaz ısıtılır ve buharı dışarıya sıcak hava olarak üflenmektedir. Ancak bu gazın bir de atık bölümü vardır ki bu atık gazlar insan sağlığı açısından oldukça zararlıdır. Bu gazlar klimanın dışına tahliye edilir. Bu tahliye ise, klimanın, dış çevreye bağlanan uzantısıyla gerçekleşir.

Ayrıca ısı bölmesinde yer alan termostatın açık kalmasından da olabilmektedir. Bu termostat, ısının ayarlanmasını sağlar. Bu araç, yalnızca sıcak mod aktifken devreye girmektedir. Bunun soğuk modda açık olması bu hataya sebebiyet verebilmektedir.

Bunun yanı sıra, basınç emniyet şalteri klimanın çalışma dengesini oluşturur. Bu basınç dengesi bozulduğunda şalter devreye girer ve klima otomatik olarak kapanır. Aslında bu şalter, bir güvenlik önlemidir.

Bosch Klima E9 Hatası Çözümü

“Bosch klima E9 hatası” çözümü, teknik ekip tarafından sağlanmaktadır. Ekip cihazı kontrol eder ve bu hata tespit edilirse, teknik servis merkezinde onarımı yapılır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56