Bosch Çamaşır Makinesinde F34 Hatası Ne Anlama Gelir?

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası hemen hemen her evde rastlanılacak bir problemdir. Programı başlattığınız halde yıkama işlemi başlamıyor ve ekranda F34 hatası beliriyorsa bu durum ambar kapısının sabit olmadığına işarettir. Bütün Bosch çamaşır makinesi modelleri, tambur iyi bir şekilde kapatılmaz ise programın başlamasına izin vermeyecek bir koruma sistemiyle donatılmış durumdadır. Durumu düzeltebilmek için birkaç adımla sorunun nereden kaynakladığını bulmanız gerekir.

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası Çözümleme

Karşılaştığınız bu problemi çözümleyebilmek için takip etmeniz gereken birkaç kolay adım bulunur. Bu adımlar ise şu şekildedir:

  • Kapının iyi bir şekilde kapatılıp kapatılmadığını kontrol ederek  tekrar açıp kapatmayı deneyin,
  • Kale bölgesine  bir şeyin sıkışmış olma ihtimaline karşı kontrol edin. Bu durum, önceki yıkamalardan sonra meydana gelen küçük çöp veyahut tambur içine yüklenmiş keten olabilir,
  • Kilit veya kapı menteşelerinin dili aşınmış olabilir, bu duruma karşılık eğer imkanınız varsa kendiniz kapıyı sökerek mekanizmayı temizleyebilirsiniz,
  • Gerekirse kilitleme mekanizması değiştirilir.

Bu adımlara rağmen sorun hala çözülmediyse Bosch yetkili servislerinden gerekli hizmetleri alarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

F34 hatası ne anlama gelir?

F34 hatası, Bosch çamaşır makinelerinde motor kontrol modülünde bir sorun olduğunu gösterir.

Bosch çamaşır makinesi F34 hatası nasıl düzeltilir?

Bosch çamaşır makinesinde F34 hatası düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey, cihazınızı birkaç dakika kapattıktan sonra yeniden açmaktır. Eğer bu işe yaramazsa, cihazınızın motor kontrol modülünü kontrol etmeniz ve gerekirse değiştirmeniz gerekebilir. Bu işlem için bir uzman çağırmak en iyi seçenektir.

F34 hatası, Bosch çamaşır makinesinin su alma işlemini nasıl etkiler?

F34 hatası, Bosch çamaşır makinesinin su alma işlemini etkilemez. Hata sadece motor kontrol modülünde bir sorun olduğunu belirtir.

Bosch çamaşır makinesinde F34 hatası neden oluşur?

Bosch çamaşır makinesinde F34 hatası, motor kontrol modülündeki bir sorun nedeniyle oluşabilir. Bu genellikle aşırı akım, voltaj dalgalanmaları, nem ve kirlilikten kaynaklanır.

F34 hatasını önlemek için ne yapabilirim?

F34 hatasını önlemek için, Bosch çamaşır makinenizin motor kontrol modülünü aşırı akım ve voltaj dalgalanmalarından korumak için bir voltaj düzenleyici veya akım koruyucu kullanabilirsiniz. Ayrıca, makinenizin motor kontrol modülünü nemden ve kirlilikten korumak için cihazınızın bakımını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56