Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası hemen hemen her evde rastlanılacak bir problemdir. Programı başlattığınız halde yıkama işlemi başlamıyor ve ekranda F34 hatası beliriyorsa bu durum ambar kapısının sabit olmadığına işarettir. Bütün Bosch çamaşır makinesi modelleri, tambur iyi bir şekilde kapatılmaz ise programın başlamasına izin vermeyecek bir koruma sistemiyle donatılmış durumdadır. Durumu düzeltebilmek için birkaç adımla sorunun nereden kaynakladığını bulmanız gerekir.

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hatası Çözümleme

Karşılaştığınız bu problemi çözümleyebilmek için takip etmeniz gereken birkaç kolay adım bulunur. Bu adımlar ise şu şekildedir:

  • Kapının iyi bir şekilde kapatılıp kapatılmadığını kontrol ederek  tekrar açıp kapatmayı deneyin,
  • Kale bölgesine  bir şeyin sıkışmış olma ihtimaline karşı kontrol edin. Bu durum, önceki yıkamalardan sonra meydana gelen küçük çöp veyahut tambur içine yüklenmiş keten olabilir,
  • Kilit veya kapı menteşelerinin dili aşınmış olabilir, bu duruma karşılık eğer imkanınız varsa kendiniz kapıyı sökerek mekanizmayı temizleyebilirsiniz,
  • Gerekirse kilitleme mekanizması değiştirilir.

Bu adımlara rağmen sorun hala çözülmediyse Bosch yetkili servislerinden gerekli hizmetleri alarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56