Arçelik Buzdolabı Pervanesi Dönmüyor

Arçelik buzdolabı pervanesi dönmüyor ise bu durumun birçok sebebi olabilir. Buzdolaplarında yaygın bir sorun olarak görülen pervane dönmeme sorunu, prizden gelen akımın bozulma sonucu çalışmaması ortaya çıkabilir. Bu durumun sebebi bazen de iç fan motorunun buzlanma sebebi ile çalışmaması sonucu pervanede de çalışma sağlanmamaktadır. Bu sebeple de çözüm yoluna gidilmelidir. Pervanenin çalışmaması motorun bozulmasına sebep olabilir. Bu durum karşısında düşük elektrik akımı geliyor ise hemen düzeltilmelidir. Buzdolabı motoru bozulma sağlar ise teknik servi sayesinde düzenlemesi yapılmalıdır. Bu sebeple de çözüm yöntemini tek başınıza sağlamanız doğru olmayacaktır.

Arçelik Buzdolabı Pervanesi Dönmeme Sorununa Çözüm

Arçelik buzdolabı pervanesi dönmüyor sorunu yaşıyorsanız bu durumun çözüm yöntemi olarak yapılması gereken yöntemler bellidir. Öncelikle,

  • Fişin prizden çıkarılması gerekir
  • Elektriğin gelip gelmediği bilinerek tekrar fişin prize takılması ile akım sağlanmalıdır.

Yukarıda belirtilen özelliklere uyulması halinde eskisi gibi çalışma imkanı olacaktır. Eğer sorun tekrar ediyor ise bu duruma karşı teknik servise bildirilmeli ve teknik servisin sorunu çözmesi sağlanmalıdır.

Tags:
Blog Comments

Buzdolabım kapağı düştü ve menteşeler kırıldı. Tamir ettirmek ne kadar tutar?

Arçelik buzdolabımdaki fan pervanesi dönmüyor. Buzdolabımın dondurucu kısmı soğutuyor ama soğutucu kısmı soğutmuyor.

444 78 56