Vestel Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Vestel çamaşır makineleri her ne kadar teknoloji harikası ürünler olarak kabul edilse de her elektronik cihaz gibi arızalanabilir. Beyaz eşya için önemli olan arızalanmaması değil, arızalanmış olduğunda ne kadar kolay tamir edileceğidir.

Çamaşır Makinesi Su Almıyor

Çamaşır makinelerinin su almaması durumu kullanıcıların çok sık karşılaştığı sorunlardan biri. Çamaşırlarınızı yıkayamadığınız için servis çağırmak durumunda kalabilirsiniz. Fakat bazen makinenin su almaması basit nedenlerden de kaynaklanabilir. Bu nedenle servis çağırmadan önce bu basit nedenleri değerlendirmeli ve çözebildiğiniz kadar sorunu çözmeniz yerinde olur. Çamaşır makinesinin su almama nedenlerinden en basit olanlara değinelim;

– İlk basit neden çamaşır makinesinin su aldığı musluğu kapalı unutmanız olabilir. Bu musluğu kontrol ederek, kapalıysa açıp yeniden deneyin.

– Makineye su taşıyan su giriş hortumu bükülmüş ve bu nedenle suyu iletmiyor olabilir. Bu hortumu kontrol ederek, eğer bükülmüşse düzeltin. Muhtemelen makine su almaya ve çalışmaya başlayacaktır.

– Makineye giren su bir filtreden geçerek makineye girer. Eğer bu filtre tıkanmışsa, makineye yeterince su gitmiyor olabilir. Ya da u basıncını önlüyorsa, az basınçta ki su ile makine çalışmayabilir.

– Çamaşır makinelerin yükleme kapağının tam olarak kapatılmaması durumunda da makine su almaz. Yükleme kapağını kontrol ederek, açık ise kapatıp yeniden deneyebilirsiniz.

Eğer tüm bu basit kontrolleri yapmanıza rağmen makine hala su almıyor ise, o zaman servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56