Bosch Çamaşır Makinesi Pompa Tıkalı Uyarısı

Bosch Çamaşır Makinesi Pompa Tıkalı Uyarısı

Bosch çamaşır makinesi pompa tıkalı uyarısı ile karşılaştığınızda bunun çözümünü kendiniz birkaç küçük işlemle yapabilirsiniz. Eğer yapacağınız işlemler sorunu çözmez ise servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çamaşır makinelerinde bulunan pompalar cihazdaki pis suyun boşaltılmasını sağlamaktadırlar. Pompa tıkandığında işlevini yerine getiremez.

Çamaşırların arasına karışan bozuk para, küçük metal eşyalar, çoraplar pompaya ya da su boşaltma hortumuna kaçabilmektedirler. Böyle durumda ise pompa tıkanacak ve suyu boşaltamayacaktır. Çamaşır makinelerinde bu sorun yaşandığı takdirde alt kısmında olan küçük kapak açılarak kontrol edilebilmektedir.

Bosch Çamaşır Makinesi Pompa Tıkalı Uyarısı Neden Olur?

Bosch çamaşır makinesi pompa tıkalı uyarısı ile karşılaştığınızda makineniz bozuldu diye endişe etmenize gerek bulunmamaktadır. Pompadaki tıkanıklık giderildiğinde sorunsuz çalışmaya devam edecektir. Pompayı tıkayan şeyi kendinizde çıkartabilirsiniz. Eğer su boşaltma hortumuna kaçmış bir madde bulunuyorsa sizin çıkartmanız ise mümkün olmaz. Yaşadığınız sorundan kurtulmak için şu işlemleri yapabilirsiniz.

  • Cihazın alt kısmında bulunan pompa kapağını açın
  • Onun içinde bulunan ikinci kapağı açarak elinizi içine doğru uzatın
  • İçinde bir madde varsa alın ve kapakları tekrar kapatın
  • Bu şekilde çözülmezse hortum tıkalıdır hortumun açılması gerekir
Tags:
Leave a Comment
444 78 56