Bosch Çamaşır Makinesi Tambur Ses Yapıyor

Bosch Çamaşır Makinesi Tambur Ses Yapıyor

Bosch çamaşır makinesi tambur ses yapıyor ise birçok nedeni olabilir. Bütün çamaşır makineleri çok az ses yapabilir. Fakat normalden fazla ses çıkması olumsuz bir şeylerin olduğuna işaret eder. Makine çalışma esnasında darbe, vurma gibi gürültüler çıkarıyorsa birkaç çözüm önerisi denenebilir. Genel itibari ile bu durum her marka çamaşır makinelerinde görülebilir.

Bosch Çamaşır Makinesi Tambur Ses Yapıyor Neden?

Bosch çamaşır makinesi tambur ses yapıyor neden? Diye soracak olursak aşağıda belirttiğimiz hususları incelemekte fayda var. Bosh çamaşır makinenizin tamburunun aşırı ses yapması elbette ki normal değildir.

  • Çamaşır makinenizin arka kısmında yer alan taşıma cıvatalarını kontrol edin. Cıvatalar çıkarılmamış ise hemen çıkarın ve makinenizle birlikte verilen tapaları yerleştirin.
  • Çamaşır makinenizin ayaklarının düzgün ve eşit bir şekilde durduğundan emin olun. Dengesiz yerleştirilen makineler özellikle sıkma işlemi sırasında tamburda taklama sesine neden olabilir.
  • Çamaşır makinenizde normalden fazla yükün olması tamburu aşırı zorlar ve ses çıkmasına neden olabilir. Normal düzeyde çamaşır yüklemesi yapmanızı tavsiye ederiz.  
Tags:
Leave a Comment
444 78 56