Bosch Çamaşır Makinesi Yürüyor

Çamaşır makineleri üreten şirketler arasında yer alan Bosch, bir dünya markası haline gelmiştir. Ürettiği kaliteli ürünler ve bu ürünler için yaptıkları şık ve modern tasarımlar, bu ürünlerin pek çok müşteri tarafından rağbet görmesine sebep olmuştur. Bosch şirketi, genel olarak beyaz eşya ürünleri üzerinde uzmanlaşmıştır. Diğer elektronik eşyaları da üretmektedir ancak arzın büyük bir bölümü, bu ürün kategorisi üzerine yoğunlaşmıştır.

Çamaşır makineleri, yapısı itibariyle bazı temel mekanizmalardan oluşmaktadır. Tamburu çevreleyen lastikler, çamaşır makinesinin sabit durması için kullanılan amortisörler, yerden yüksek kalması için kullanılan ayaklar bunlardan bazılarıdır.

Özellikle taşınmalar sonrasında, yeni evde kullanılacak olan çamaşır makinesi hakkında sorunlar çıkabilmektedir. “Bosch çamaşır makinesi yürüyor.” problemi de, Bosch müşterilerinin karşılaştığı, gündelik problemler arasında yer almaktadır. Bu sorunun pek çok sebebi olabilir ancak en sık karşılaşılan hata, çamaşır makinesinin amortisörlerinin bağlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır.

Bosch Çamaşır Makinesi Yürümesinin Çözümü

Çamaşır makinesine bağlı amortisörler bulunmaktadır. Bu amortisörler, çamaşır makinesinin kendisini “sıkma” moduna aldığında devreye girer.

Makinenin oluşturduğu sarsılma ve hareket etmenin önüne geçmektedir. Taşınmalar esnasında bu parçalar sökülmektedir. Taşınma sonrası kullanılmak istendiğinde amortisörler bağlı olmadığından makine adeta zıplamaya başlar. Bu durum makinenin ömrünün kısalmasına yol açar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56