Arçelik Çamaşır Makinesi Çok Sallanıyor

Zaman zaman kullanıcılardan gelen şikayetlerden biri çamaşır makinesinin yürüdüğü şikayetidir. Daha açık söylemek gerekirse aşırı sallanmaktan kaynaklı olarak çamaşır makinesinin hareket etmesi durumudur. Bu şikayetlerin çoğunluğu kullanıcı hatasından kaynaklanır. Belirli önlemleri alarak bu durumu engellemeniz mümkün.

Çamaşır makinelerinin çok sallanmasının en büyük nedenlerinden biri ayaklarının tam olarak yere basmamasıdır. Ayaklarından biri yukarıda kalan makine çok sallanarak hareket eder. Ayaklarını ve konumunu iyi ayarladığınızda bu sorunu çözebilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin kapasitesinden daha fazla çamaşır ile doldurmak da aşırı sallanmaya neden olur. Kapasitesi 7 kilo olan çamaşır makinesini daha fazla çamaşırlarla doldurmamak gerekir. Ayrıca çamaşırların üst tarafında mutlaka biraz boşluk olması gerekir. Motor çevirmekte zorlandıkça daha fazla sallanacaktır.

Çamaşır makinelerinde aşırı sallanmayı önleyen amortisörler bulunur. Bu amortisörlerin zamanla deforme olması ya da bozulması çamaşır makinesinin aşırı sallanmasına neden olur.

Çamaşır makinesinin aşırı sallanması dış etkenlerden kaynaklıysa bunları çözebilirsiniz. Fakat yaptığınız tüm kontrollere rağmen hala çok sallanıyorsa bir arızanın habercisi olabilir. Bunun için Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56