Bosch Fırın Çalışmıyor

“Bosch fırın çalışmıyor.” hatası, genellikle kullanıcıların dalgınlıklarından ortaya çıkan hatalardır. Aslında bu hata, fırından kaynaklanan teknik bir arıza olmamaktadır. Fırın çalışabilmek için gücünü elektrikten alır. Elektrikten alınan güç ile fırın tüm işlevlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bunun yanı sıra fişin bağlı olduğu prizde bulunan yüksek akımlı voltaj, fişin kablosunda izolasyonun erimesi, fişin yanması; bu sorunun da sebeplerinden biri olabilmektedir.

Yüksek akımlı voltaj, hem prize hem de cihaza zarar verebilmektedir. Aşırı yüklenme cihazın elektronik devresini bozar ve kullanılamaz hale getirir. Ayrıca düşük voltaj da, cihazın çalışmamasına sebep olabilir.

Fırınların fişleri, genellikle fırının arkasında yer alan prizlere takılır. Fırının ısısından kaynaklanan sıcaklık ile, fişlerde erime ve yanıklar oluşabilmektedir. Bu durum da fırının çalışmamasında büyük etkenlerden birisidir. Ayrıca bu durum, kötü sonuçlanabilecek ev kazalarına da yol açabilmektedir.

Bosch Fırın Çalışmıyor Sorununun Çözümü

Kullanıcılar, fişin prize tam oturduğundan emin olmalıdır. Doğru şekilde takılı olmasına rağmen fırın çalışmıyorsa, en yakın Bosch servisinden yardım talep edilebilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56