Bosch Fırın Çalışmıyor

“Bosch fırın çalışmıyor.” hatası, genellikle kullanıcıların dalgınlıklarından ortaya çıkan hatalardır. Aslında bu hata, fırından kaynaklanan teknik bir arıza olmamaktadır. Fırın çalışabilmek için gücünü elektrikten alır. Elektrikten alınan güç ile fırın tüm işlevlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bunun yanı sıra fişin bağlı olduğu prizde bulunan yüksek akımlı voltaj, fişin kablosunda izolasyonun erimesi, fişin yanması; bu sorunun da sebeplerinden biri olabilmektedir.

Bosch Fırın Çalışmıyor Neden?

Yüksek akımlı voltaj, hem prize hem de cihaza zarar verebilmektedir. Aşırı yüklenme cihazın elektronik devresini bozar ve kullanılamaz hale getirir. Ayrıca düşük voltaj da, cihazın çalışmamasına sebep olabilir.

Fırınların fişleri, genellikle fırının arkasında yer alan prizlere takılır. Fırının ısısından kaynaklanan sıcaklık ile, fişlerde erime ve yanıklar oluşabilmektedir. Bu durum da fırının çalışmamasında büyük etkenlerden birisidir. Ayrıca bu durum, kötü sonuçlanabilecek ev kazalarına da yol açabilmektedir.

Bosch Fırın Çalışmıyor Sorununun Çözümü

Kullanıcılar, fişin prize tam oturduğundan emin olmalıdır. Doğru şekilde takılı olmasına rağmen fırın çalışmıyorsa, en yakın Bosch servisinden yardım talep edilebilmektedir.


Sıkça Sorulan Sorular

Bosch fırınım neden çalışmıyor?

Bosch fırınınız çalışmıyorsa, bunun birkaç nedeni olabilir. Muhtemelen fırının fişini kontrol edin ve prize tam olarak takılı olduğundan emin olun. Fırınınızda bir kesinti olabilir, bu nedenle sigortaları kontrol edin ve gerekiyorsa yeniden açın. Ayrıca, fırınınızın kapısının düzgün bir şekilde kapandığından emin olun, aksi takdirde fırın çalışmayacaktır.

Bosch fırınımda sıcaklık doğru çalışmıyor, ne yapabilirim?

Bosch fırınınızın sıcaklığı doğru çalışmıyorsa, fırınınızın sıcaklık ayarını kontrol edin ve doğru ayar yapıp yapılmadığını kontrol edin. Ayrıca, fırınınızın içindeki fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, fan çalışmıyorsa fırının sıcaklığı doğru ayarlanmayabilir.

Bosch fırınımda yanık bir koku var, ne yapabilirim?

Bosch fırınınızda yanık bir koku varsa, fırınınızın temizlenmesi gerekebilir. Fırınınızı önce soğumaya bırakın, sonra fırınınızın içini temizleyin. Ayrıca, fırınınızın ızgarasını ve tepsisini de kontrol edin ve temizlediğinizden emin olun.

Bosch fırınımın ışığı yanmıyor, ne yapabilirim?

Bosch fırınınızın ışığı yanmıyorsa, fırının ışık ampulünün değiştirilmesi gerekebilir. Fırının kapağını açın ve ışık ampulünü değiştirdiğinizden emin olun.

Bosch fırınım sesli çalışıyor, ne yapabilirim?

Bosch fırınınız sesli çalışıyorsa, fırınınızın fanı veya motoru sorunlu olabilir. Fırının fişini çekin ve fırınınızın soğumasını bekleyin. Daha sonra, fırının içindeki fan ve motorun etrafını temizleyin. Eğer sorun hala devam ediyorsa, bir teknisyen yardımı almanız gerekebilir.

Tags:
444 78 56