Bosch Klima Çalışmıyor

“Bosch klima çalışmıyor.” problemi, genellikle kullanıcıların dalgınlıklarından veya prizlerde oluşan arızalardan meydana gelmektedir. Fişin takılmaması, prizden yüksek voltaj gelmesi veya prizin çalışmaması bu sebeplerden biri olabilmektedir. Ayrıca klimada oluşan teknik bir arıza da, bu problemin oluşmasında yer alan unsurlar arasında yer almaktadır.

Klimalar, gücünü elektrikten almaktadır ve elektrik akımı olmadığı sürece çalışmaz. Bunun için klimanın fişi, prize takılmalıdır. Prizden gelen elektrik ile, klimanın tüm işlevi çalışmaya hazır hale gelmektedir. Ancak prizden gelen elektrik akımı, gereğinden fazla ise klimaya zarar verebilir. Normal seviyenin altında ise klimanın işlem yapmasını sağlayacak güç desteği sağlanmamış olur. Bunun için elektrik tesisatçısı, prizi kontrol etmelidir.

Bosch Klima Çalışmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch klima çalışmıyor.” sorununun çözümü için, öncelikle klimanın bağlanacağı prizin kontrol edilmesi gerekir. Elektrik tesisatçısı kontrolünü yapar ve prizde problem var ise onarımını gerçekleştirir. Prizde bir problem yoksa ve fiş takılı olmasına rağmen klima çalışmıyorsa, en yakın Bosch yetkili servisine danışılmalı ve yardım istenmelidir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56