Bosch Klima Dış Ünite Çalışmıyor

“Bosch klima dış ünite çalışmıyor.” arızası, sinyal kablolarında oluşan bükülme, kırılma veya ezilmelerden kaynaklı olabilmektedir. Bu kablolar, iç ünite ile dış üniteyi birbirine bağlamaktadır. Kablolar üzerinden sinyaller gönderilir. Özetle, kumanda vasıtasıyla yapılan komutlar, bu sinyal kabloları üzerinden gönderilmektedir. Ancak kablolarda yaşanan sorunlar, özellikle dış üniteyi etkilemektedir. Çünkü sinyallerin sonuca vardığı yer dış ünitedir. Tüm komutlar, bu ünite üzerinden yapılmaktadır.

Dış ünite, iki ana parçadan oluşmaktadır. Kapaklar ve sinyal kabloları dış ünitenin yapısını oluşturmaktadır. Bu parçaların haricinde, bir hava filtresi yer almaktadır. Bu filtre, havanın dışa aktarımı esnasında zararlı maddelerin engellenmesini sağlayan bir süzgeç görevi görür.

Bosch Klima Dış Ünite Çalışmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch klima dış ünite çalışmıyor.” sorununun çözümü, hatanın nereden kaynaklı olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Eğer hata sinyal kablolarından kaynaklı ise, klimanın iç aksamının değiştirilmesi gerekmektedir. Bu süreç ise birkaç gün sürebilmektedir. Teknik destek ekibi, klimayı servise gönderir ve onarımı yapılır. Ardından onarılmış olan klima, müşteriye teslim edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56