Bosch Klima E1 Hatası

“Bosch klima E1 hatası”, klimanın ön yüzünde bulunan ısı sensörlerinde oluşan kısa devreden kaynaklanmaktadır. Bu hata, oda içerisindeki sıcaklığın değişken olmasından meydana gelir.
Sensörler, oda sıcaklığını algılar ve komut doğrultusunda uygulanması gereken hava dışarıya üflenir. Ancak sensörlerde yaşanan problem, bu komutun doğru uygulanmasını engellemektedir.

Isı algılayıcıları, oda sıcaklığını yanlış hesaplayarak daha sıcak ya da daha soğuk hava üflemesini sağlar. Yanlış hesaplama sonucunda, elektronik devreler aşırı yüklenir ve kısa devre oluşur. Kısa devre sonrası sensörler işlem yapamaz hale gelir. Gün içinde odanın çok soğuk veya çok sıcak olması bu algılayıcıların yapısını bozar.

Bosch Klima E1 Hatası Çözümü

“Bosch klima E1 hatası” çözümü, Bosch servisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu çözüm ise, ısı algılayıcılarının yenileri ile değiştirilmesidir. Kısa devre sonrası işlevsiz hale gelen bu parçalar, yeniler ile değiştirilir ve klimaya test yapılır. Herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa, klima kullanılacağı bölgeye monte edilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56