Beko Bulaşık Makinesi Çalışırken Ses Çıkarıyor

Bulaşık gibi sert cisimlerin yıkandığı bulaşık makinesinde normal seviyede ses gelmesi mümkündür. Ancak bu sesler Beko teknolojisiyle birlikte son derece yüksek konfor standartlarına ulaşmıştır. Yine de yaşanabilen Beko bulaşık makinesi çalışırken ses çıkarıyor sorunu pek çok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Buna göre Beko bulaşık makinelerinin yıkama işlemi sırasında ses gelmesi durumu;

Bulaşıkların birbirlerine temas etmesi nedeniyle ses çıkabilir. Bu durum özellikle uzun saplı bardak ya da kadeh gibi bulaşıkların yerleştirilmesi sırasında hatalı uygulama gerçekleştirilmiş olabilir. Bu tip bulaşıkların, ses çıkarmasının önlenmesi için sepetin kenar kısmına koyulması gibi önleyici uygulamalarda bulunulabilir.

Bulaşık makinesinden gelen sesin uğultu nitelikli olması halinde ise makinenin pervanesinin yerine tam oturtulmaması ya da bir yerlere sürtmesi veya çok kirlenmiş olması nedeni ile meydana gelir. Bu durumda pervanenin yerinden çıkartılıp, temizlendikten sonra tam olarak yerine oturması sağlanacak şekilde takılması gerekir.

Müdahalelerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Böylelikle kısa süre içerisinde sorunun çözümü sağlanarak, problemin giderilmesi mümkün olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56