Beko Çamaşır Makinesi E11 Hatası: Su Yollarınızı Kontrol Edin

Beko çamaşır makinesi E11 hatası sıklıkla karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Bu hata motorun açık devrede olduğunu göstermektedir. Bu hatanın tamiri öncelikle kişilerin kendisi tarafından yapılabilmektedir. Başla dur tuşuna uzun bir süre basarak sorunu silmek mümkündür.

Beko Çamaşır Makinesi E11 Hatası Resetleme

Beko çamaşır makinesi E11 hatası çözümü hatayı ve programı resetlemekten geçmektedir. Program resetlemek için başlama ve dur tuşuna uzun bir süre basmak yeterli olmaktadır. Sonrasında test girişi yapmak ve kontrol panelini test etmek de yapılabilecek işlemlerden birisidir. Sorun çözümü için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Başla dur tuşlarına 10 saniye ya da biraz daha uzun süreli basmanız durumunda makine programı resetlemektedir ve motorun açık devre yapması sorunu çözüme kavuşmaktadır.
  • Yapılan resetleme sonucu göstergedeki bütün ledler yanıp sönmeye başlar. Bu durumda test girişi yapılarak makinenin sistemi kontrol edilebilir.
  • Aynı zamanda bu hatanın çözümü olarak motora aşırı yükleme yapılmadığından da emin olmak gerekmektedir. Taşıyabileceğinden fazla yük koymak ve makineyi günlük azami sınırından fazla çalıştırmak soruna neden olan etkenler arasındadır.

Bu işlemler sonrası makine hata vermeye devam ederse teknik servisle irtibat kurabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56