Samsung Buzdolabı Yiyecekleri Donduruyor

Merhaba değerli kullanıcılar;

Samsung buzdolabının yiyecekleri dondurmasının temel nedeni, kullanıcılar tarafından doğru bir şekilde yapılmamış olan derece ayarından kaynaklıdır. Üst düzeylere ulaşan soğukluk derecesinden sonra bu tarz problemlerin meydana gelmesi mümkün bir hale gelebilir. Bunun için yapılması gereken şey, buzdolabının ideal soğukluk altında çalıştırılmaya devam edilmesidir.

– Öte yandan termostat arızalarından kaynaklı olarak bu durumun ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu alanda herhangi bir sorun olup olmadığının kontrolünü sağlamak adına, termostatın düşük ayardan yükseğe ulaşmasını sağlayarak, tıklamasını dinleyin. Termostatın tıklaması durumunda arıza söz konusu olmayacaktır.

– Sıcaklık kontrol panosu, fan motorlarına ve kompresöre gerilimin ulaşmasına neden olur. Bu kartta hata olduğunda buzdolabının olduğundan daha yüksek soğukluğa ulaşması mümkün bir hale gelecektir.

– Ana kontrol panelinin arızalı bir durumda olması, buzdolabının olduğundan daha fazla soğutmasına ve yiyecekleri dondurmasına neden olabilir. Kontrol kartının değişiminden hemen önce, bileşenlerin tümünün test edilmesi doğru bir hamle olacaktır.

– Buzdolabının yiyecekleri dondurmasının temel nedenleri bunlar olup, sorunun ortadan kaldırılamaması durumunda doğrudan Samsung teknik servise danışmak doğru olacaktır.

Tags:
Blog Comments
Cevapla

MEHMET DURAN MUĞLA

samsung buzdolabı rt62kdew
Buzdolabımın termositatı nı bulamıyorum yardımcı olurmusunuz.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56