Bosch Klima Sesli Çalışıyor

“Bosch klima sesli çalışıyor.” sorunu, pek çok Bosch müşterisi tarafından dile getirilmektedir. Klimanın çalışmasını sağlayan bir motor ve motorun soğumasını sağlayan birden fazla fan bulunmaktadır. Klima çalıştırıldığında motor devreye girer ve klimanın tüm fonksiyonlarını harekete geçirir.

Bu süreç içinde motor, aşırı ısınma tehlikesi ile karşı karşıya kalır. Ancak bu durumda, fanlar devreye girer. Fanlar, motorun soğumasını sağlamak için klimanın solunda ve sağında yer almaktadır. Bir klimada en az 2 fan bulunmaktadır. Fanların konumları, klimanın tasarımına göre değişkenlik göstermektedir. Fanlar, motorun etrafını sarar ve soğuk hava akışı sağlar. Motor ne kadar uzun çalışırsa çalışsın, soğutma işlemi sürekli devam eder.
Ancak fanların fonksiyonunu yerine getirmemesinden kaynaklı olarak, motor aşırı ısınır ve sesler çıkarır. Bu sesler, motorun zorlandığına işaret etmektedir.

Bosch Klima Sesli Çalışıyor Sorununun Çözümü
“Bosch klima sesli çalışıyor.” sorununun çözümü, teknik bir süreç olduğundan, kullanıcıların müdahale etmemesi şiddetle tavsiye edilmektedir. Klima, teknik servis tarafından parçalara ayrılır ve motorun yanında yer alan fanlara ulaşılır. Fanlar, yenileri ile değiştirilir ve tüm klimanın montajı baştan yapılır. Montaj tamamlandığında klima, kullanıma hazırdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56