Bosch Klima Sıcak Üflemiyor

“Bosch klima sıcak üflemiyor.” sorununun temelinde, iç ve dış ünitelerin filtrelerinde oluşan tıkanıklıklar yer almaktadır. Klima her çalıştırıldığında, filtrelere toz parçacıkları yapışmaktadır. Zamanla bu parçacıklar birikir ve filtre tamamen tozla kaplanır. Tozlar yüzünden havalandırma gerçekleşmez ve dışarıya tozlu hava çıkışı olur. Bu durum ise insan sağlığı için oldukça tehlikelidir. Solunum yollarına direkt zarar verir.

Ayrıca klimaların ısıtma sistemi için gaz kullanılmaktadır. Bu gaz, klima içinde ısıtılır ve dışarıya üflenir. Bu da sıcak havayı oluşturur. Tabii ki gazın içinde yer alan zararlı maddeler, klima içinde yüksek ısıya maruz kalarak yok olur.

Bosch Klima Sıcak Üflemiyor Sorununun Çözümü
“Bosch klima sıcak üflemiyor.” Sorununun çözümü, titizlik gerektiren bir süreçtir. Çünkü filtrede biriken tozlar zararlıdır. Bu yüzden Bosch teknik ekibinden yardım istenmelidir. Filtreler klimadan sökülür ve temiz bir zemine yerleştirilir. Bu tozların üzerine su sıkılarak, filtreye yapışması sağlanır. Son olarak filtreler temizlik maddeleriyle yıkanarak üzerine parfüm sıkılır. Bu sayede hem sıcak hava akışı sağlanır hem de temiz bir koku bulunulan mekanı sarar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56