Bosch Kombi Basınç Göstergesi Çalışmıyor

Bosch Kombi Basınç Göstergesi Çalışmıyor

Bosch kombi basınç göstergesi çalışmıyor sorunu, kombinin özellikle kış aylarında etkin bir şekilde kullanılmasını engelleyen arızalar arasında yer almaktadır. Bu sorunun giderilmesi ve göstergenin tekrar çalışır hale gelmesi, sıcak su elde etme ve ısınma durumu için oldukça önemlidir. Bu nedenle yapabileceğiniz adımları takip etmeli veya markaya ait olan yetkili servislerden yardım talep etmelisiniz.

Bosch Kombi Basınç Göstergesi Çalışmıyor Nasıl Çözülür?

Bosch kombi basınç göstergesi çalışmıyor sorununun düzeltilmesi için yapabileceğiniz farklı uygulama ve kontroller bulunmaktadır. Bu kontrolleri yapabilmeniz için kombi modeline ve yapabileceğiniz uygulamalara hakim olmanız oldukça önemlidir. Basınç göstergesinin çalışmadığı durumlarda yapabilecekleriniz şu şekilde açıklanabilir:

  • Kombinizin altındaki kırmızı vanayı kullanarak basıncı dengeleyin. Eğer dengelenmiyorsa emniyet ventilinin değişmesi gerekebilir.
  • Bunun dışında tahliye vanasını kullanarak da basıncı dengelemeyi deneyebilirsiniz.

Yukarıda açıklanan her iki çözüm önerisi de işe yaramıyor ve basınç göstergesi çalışmıyorsa markaya ait olan yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Böylece arızaya neden olan sorunun profesyonel bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56