Bosch Kombi E6 Arızası

Bosch Kombi E6 Arızası

Bosch kombi e6 arızası neredeyse herkesin karşılaştığı bir problem olup, çözümü gayet kolay bir durumdur. Bosch kombi e6 arızası cihazın aşırı ısınmasından dolayı ortaya çıkan bir sorundur. Böyle bir problem ile karşılaşıldığında panik haline kapılmadan gereken kontroller yapılarak sorun kısa süre içerisinde ortadan kaldırılabilir. Ancak ister küçük ister büyük bir problem olsun, farketmeksizin bu tarz arıza durumlarında eğer sorunu kendiniz halledemediyseniz ihmal etmeden mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız. 

Arıza sonrasında yapılan ufak çaplı kontroller hayat kurtarıcı bile olabilir. Bu yüzden gereken hassasiyeti göstererek ihmal etmeden sorunun hemen çözümlenmesini sağlamalısınız.

Bosch Kombi E6 Arızası Giderme

Neredeyse herkesin karşılaştığı bu durumu birkaç küçük kontroller ile ortadan kaldırmak gayet mümkün. Bosch kombi e6 arızasını gidermek için izlenecek adımlar kısaca şu şekildedir:

  • Kalorifer peteklerinin en az 4 tanesinin çalışıyor olması gereklidir. Aksi takdirde e6 arızası meydana gelir. Eğer çalışan petek bu sayıdan az ise en az 4 tane peteği çalışacak düzeye getiriniz,
  • Kombi tesisat filtresinde kirlenme olup olmadığını kontrol ediniz. Aşırı kirlenme de bu hataya sebebiyet verir.
  • Pompa arızalı ise pompa değiştirilir, 
  • Tüm bu bahsedilen parçalar kontrol edilerek kombi resetlenir ve sonrasında tekrar açılır.
Tags:
Leave a Comment
444 78 56