Bosch Kombi Basınç Yükseliyor

“Bosch kombi basınç yükseliyor.” sorunu, kombi kullanımı gerçekleştiren kişilerin sıkça karşılaştığı bir problemdir. Kombide basınç, su takviyesinin fazla olmasından kaynaklanmaktadır.
Su basıncını belirleyen “bar” kombi tarafından hesaplanır ve kombi bu rakama göre su çeker. Bu rakam 1,5’in üzerine çıktığında basınç artar ve kombi, peteklere gereğinden daha fazla su pompalar.

Fazla su, ısıtılamadığından tahliye edilir. Bu tahliye ise petek ve kombi üzerinden gerçekleştirilir. Kombide ve peteklerde bulunan vanalardan, fazlalık su dışarı atılır. Bunun sebebi, basıncın düşürülme çabasıdır.


Bosch Kombi Basınç Yükseliyor Sorununun Çözümü

“Bosch kombi basınç yükseliyor.” sorununun çözümü, oldukça kolaydır. Ayrıca kombi kullanıcıları tarafından da yapılabilmektedir. Basıncın azaltılması için, kombiye su girişi sağlayan vana kapatılır ve kombi içindeki fazla su bir kaba boşaltılır. Bu işlem, kombiye bağlı olan tüm peteklere uygulanır. Ardından su girişi yapılan vana tekrar açılır ve kombiye su girişi sağlanır.

Kombinin basıncı 1,5 oranına düştüğünde, kombi kullanımı eski haline geri dönmüş olur. Bu işlem yapılırken, kombinin kapatılması tavsiye edilmektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56