Beko Çamaşır Makinesi F1 Hatası

Beko çamaşır makinesinin dijital gösterge ekranında harf ve yanında sayı ile bir kod yanıp, sönüyor ise bu makinede bir sorun olduğunu göstermektedir. Ekranda yer alan kod, makinedeki bir probleme işaret etmektedir. Buna göre son derece sık şekilde görülebilmekte olan Beko çamaşır makinesi f1 hatası da dijital gösterge ekranında çıkabilir. Beko çamaşır makinesinde çıkan f1 hata kodu temel olarak pompa arızasına işaret etmektedir.

Çamaşır makinelerinde yer alan pompa motoru temel olarak makinenin yıkama fonksiyonunu yerine getirdikten sonra içerisindeki pis suyun, su tahliye hortumu aracılığı ile atılabilmesi için suya itici güç oluşturur. Ancak makinede çalınan F1 hata kodu ile anlaşılan pompa arızası için onarım mümkün değildir. Onarım ile çözüm sağlanabilen durumlarda da sağlıklı bir kullanım verimliliği elde edilemeyeceği için yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Beko çamaşır makinesinin pompa motoru, alt sağ kısmında bulunur. Burada kolayca sökülerek, yenisi yerine pratik şekilde takılabiliyor. Böylelikle sorununun kısa süre içerisinde ve ekonomik şekilde çözümü sağlanabiliyor.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA