Beko Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Bulaşık makinelerinin temel çalışma prensipleri gereğince seçilen programa göre su alımı gerçekleştirilir. Durulama fonksiyonu yerine getirildikten sonra bir kez daha su alımı gerçekleştirilerek, makinenin deterjan haznesinden bulaşık deterjanı alınarak, bulaşıkların yüksek hijyen seviyesinde yıkanması sağlanır. Ancak bazı durumlarda çeşitli etkenlere bağlı olarak Beko bulaşık makinesi deterjan kapağı açılmıyor şeklinde bir sorun yaşanabiliyor. Bu durum;

Deterjan haznesine deterjan koyulmaması,

Yıkama sırasında otomatik olarak deterjanın alınamaması,

gibi sorunlara neden olur. Bu şekilde makinenin kullanımının engellenmesine neden olabilecek etkileri bulunan deterjan haznesinin açılmaması;

Manuel açım sırasında deterjan haznesinin açılmaması, deterjan haznesinin yaylarında bozulma meydana gelmesinden kaynaklıdır. Bu durumda deterjan haznesinin komple değiştirilmesi gerekir.

Bulaşık makinesinin çalışması esnasında program çerçevesinde deterjan alımının gerçekleştirilememesi genellikle deterjan haznesine elektrik akımı taşıyan bobin arızasından kaynaklıdır. Ayrıca elektronik kart sistemine de zarar verebileceğinden arızalı olan bobin mutlaka en kısa süre içerisinde çıkartılarak, yerine yenisi takılmalıdır.

Şeklindeki müdahaleler ile çözülerek, makinenin deterjan haznesinin de ilk günkü kalitesinde kullanılabilir duruma gelmesi sağlanabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56