Samsung Bulaşık Makinesi Deterjan Kapağı Açılmıyor

Merhaba değerli kullanıcılar;
Bulaşık makinesinin deterjan kapağı bazı sorunlardan kaynaklı olarak pek çok denemede bile açılmayabilir. Genel olarak deterjan bazlı olan bu sıkıntılar, bu soruna müdahale edildiğinde ortadan kalkmaktadır. Öte yandan bulaşık makinesine yerleştirilmiş olan eşyaların deterjan kapağına olan temasından sonra bu tarz bir durum ortaya çıkabilmektedir.

* Tencere kulplarının veya uzun boyutlu olan diğer bulaşıkların deterjan kapı ile temas etmediğinden emin olmalısınız.

* Toz deterjanın kullanılması halinde bu alanda topak meydana gelebilir. Tablet kullanımında ise nadiren topaklama sorununun meydana gelmesi kapağın sıkışmasına neden olmaktadır.

* Bulaşık makinesi ayarlarından kaynaklı olmak üzere bulaşık makinesi deterjan kapağının açılmama sorunları sıklıkla görülebilir. Elektronik modellerde bu durumu çözebilmek adına sil ve sıfırla düğmesine dokunarak kapağın otomatik bir şekilde açılmasını sağlayabilirsiniz.

* Deterjan kapağının mekanizmasının bozulmasından sonra kullanıcılar böyle bir sorun alabilirler. Bu sorunu sizin çözmeniz mümkün olmayıp, deterjan kutusunun komple değiştirilmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda bobin arızalanması da bulaşık makinesi deterjan bölümünde sorunlara neden olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56