Samsung Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kurutmuyor

Merhaba değerli kullanıcılar;
Samsung bulaşık makinesinin bulaşıkları kurutmama sorunu, genel olarak bulaşıkların doğru bir şekilde yerleştirilmemesinden kaynaklı olarak gelişir. Makinenin en iyi şekilde kurutma performansı gösterebilmesi için, bulaşıkların düzenli yerleştirilmesi ve birbirine temas etmemesi önemli bir konu halindedir. Bu sayede su ve hava akışının engellenmeden bulaşıkların sorunsuz bir şekilde yıkanabilmesi mümkün bir hale gelir.

* Bulaşıkların iyi yıkanması ve aynı şekilde iyi bir seviyede kurutulabilmesi adına, arasında belirli bir mesafe bırakılarak bulaşık makinesine yerleştirilmesi gerekir.

* Bulaşık yıkama işlemi tam anlamıyla sona erdiğinde, kalan sıcak hava yüzeylere temas ettiği için içindeki nemin su halinde kalmasına neden olabilir. Durumun bu şekilde olması ise bulaşıkların tam olarak kurumamasına neden olacaktır.

* Kullanmış olduğunuz tablet deterjana en uyumlu programın seçilmesine özen göstermelisiniz. Zira tablet deterjanlar kısa süreli olarak uzun süreli programlar için daha uygun seçenekler halindedir.

* Yıkama ve kurutma işleminin iyi bir seviyeye ulaşabilmesi için, bulaşıklarınızın tipine bağlı olarak en uygun programın seçildiğinden emin olmalısınız.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56