Bosch Kurutma Makinesi Isıtmıyor

“Bosch kurutma makinesi ısıtmıyor.” sorunu, kullanıcıların sıkça karşılaştığı bir durumdur. Bu durum genellikle kurutma makinesinin ısıtma sisteminde oluşan bir arızadan kaynaklanmaktadır.
Kurutma sisteminde, ısıtma işini yapan ısı algılayıcıları ve rezistans tarafından yapılmaktadır. Kurutma makinesinin gövdesinde yer alan tamburun çevresinde yer alan bu parçalar, ıslak çamaşırlar için sıcak hava akımını oluşturur. Bu akım sayesinde çamaşırlar, makine içerisinde dönerken aynı zamanda kurur.

Ancak bu ısı sensörlerinde ve rezistansta yer alan arızalar, kurutma işleminin yapılmamasına sebebiyet vermektedir. Bu durum için, Bosch kullanıcılarının yapabileceği herhangi bir müdahale bulunmamaktadır. En iyi ve en sağlıklı tercih, teknik servisten yardım istenmesidir.

Bosch Kurutma Makinesi Isıtmıyor Sorununun Çözümü

“Bosch kurutma makinesi ısıtmıyor.” Probleminin çözümü, teknik destek servisi tarafından sağlanmaktadır. Makine parçalarına ayrılır ve ısıtma sistemini oluşturan parçalar, yeni parçalar ile değiştirilir. Yapılan kontroller sonucunda herhangi bir soruna rastlanmazsa, kurutma makinesi müşteriye teslim edilir. Bu parçaların, onarım imkanı bulunmamaktadır. Çünkü bu aparatların maliyeti oldukça düşüktür.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA