Bosch Süpürge Çekmiyor

Bosch süpürge çekmiyor sorunu birçok süpürge markası arasında en yaygın kullanımı olan markanın kullanıcılarını tedirgin edebilmektedir. Öncelikle süpürgelerin içerisine bulunan toz torbalarında oluşan kirlenme sebebi ile 5 kullanım sonrası dolma durumu yaşanabilir. Bu gibi sorunlara karşı önlem niteliğinde toz torbalarının temizlenmesi önemlidir. 5 uygulama sonrası temizleme sağlanır ise süpürgenin çekmeme gibi sorunları oluşmaz. Toz birikimine bağlı gelişen sorun belirli yöntemler yardımı ile çözüme kavuşturulmalıdır.

Bosch Süpürge Çekmemesine Karşı Çözümler

Bosh süpürge çeşitleri arasında oldukça sık görülen çekmeme sebepleri ise her zaman toz birikimine bağlıdır. Bazı zamanlarda süpürme sırasında cihazın içerisine kaçan herhangi bir cisim de tıkanma saplayabilir. Bu duruma karşılık öncelikle belirli yollar izlenmelidir. Yapılması gereken çözüm yolu ise,

  • Toz torbası kontrol edilerek herhangi bir doluluk mevcut ise temizlenmelidir
  • Arkasında mevcut olan filtre içerisinde biriken toz mevcut ise temizlenerek filtre yıkanmalı ve 24 saat süre oda sıcaklığında kurutulmalıdır.
  • Süpürge borusunda herhangi bir doluluk bulunuyor ise temizlenerek içerisinin boşaltılması sağlanmalıdır.

Yukarıda verilen örneklere uygun olarak temizlenmesi dahilinde herhangi bir sorun mevcut ise bu durum için çözüm yöntemleri izlenmelidir. Bu şekilde Bosch süpürge çekmiyor sorunu ile karşılaşma imkanınız olmaz. Eğer soruna çözüm sağlanamaz ise yetkili servis aranmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56