Siemens Buzdolabı Ötüyor

Siemens buzdolabı ötüyor ise bu durum kullanıcıya bir mesajdır. Alarm sesi birkaç dakika içerisinde çözülebilecek bir sorun olabileceği gibi teknik servis gerektiren bir durum da olabilir. Buzdolabının kapağının uzun süredir açık kalması halinde dolap alarm verecektir. Hasarlı buzdolabı kapakları yine alarmın ötme sebeplerindendir.

Siemens Alarm Sesini Durdurma

Siemens buzdolabı ötüyor sorunu bazen kolayca çözülebilirken bazen de karmaşık bir durumun habercisi olabilir. Dolabın neden öttüğü hakkında bilgi edindikten sonra bu durumu ortadan bir an önce kaldırmak gerekir. Duyulan alarm sesinin birçok nedeni vardır. Nedeni tespit etmek ve alarm sesini durdurmak için şu yöntemler uygulanmalıdır;

  • Buzdolabının aşırı dolu olup olmadığı kontrol edilerek yeterli seviyede doluluğu sağlanmalıdır. Çünkü aşırı dolu dolaplardan kapılar açık kalacağı için buzdolabı alarm verecektir.
  • Buzdolabı kapaklarında herhangi bir arıza olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kapı conta veya lastiklerinde meydana gelen arıza ve yıpranmalar kapının açık kalmasına ve alarmın ötmesine neden olur.
  • Buzdolabının düzgün bir zemine yerleştirilip yerleştirilmediği kontrol edilmelidir. Eğimli duran bir buzdolabı alarm verebilir.

Bu kontrollerden sonra hala alarm sesi kapanmadıysa teknik servisten yardım alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56