Bosch Süpürge Kırmızı Işık Uyarısı: Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Düzeltilir?

Bosch süpürge neden kırmızı ışık yanıyor sorusunun cevabı sıklıkla aratılmaktadır. Makine motorunda aşırı ısınma olması, fişte temassızlık olması ya da başka sorunlar sebebiyle bu sorun ortaya çıkabilmektedir. Kişilerin evde de belirli yöntemleri deneyerek çözebilecekleri bir sorundur.

Bosch Süpürge Kırmızı Işık Yanma Sorunu Çözümü

Bosch süpürge neden kırmızı ışık yanıyor sorusunun farklı pek çok cevabı bulunmaktadır. Motorda aşırı ısınma, toz haznesinin aşırı dolması, fişte ya da akımda bir sorun olması bu sorunun ortaya çıkışına sebep olabilmektedir. Sorunun çözümü için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle süpürgenin toz haznesi boşaltılmalıdır ya da toz torbası değiştirilmelidir.
  • Motorda aşırı ısınma sebebiyle de ortaya çıkabilen bu sorunun çözümü için şalterleri ve prizleri kontrol etmek, süpürgenin fişinde bir temassızlık olup olmadığına bakmak gerekir.
  • Motordan gelen sıcak havanın atılamaması da bu soruna sebep olabileceği için Filtrelerin temizlenmesi de etkili olabilecek bir işlemdir.

Bu çözümler sonrası eğer süpürgede bir düzelme görülmezse teknik servisten yardım talebinde bulunmak ürünün yararına olacaktır.

Tags:
Blog Comments

Bosch süpürgemde geçtiğimiz aylarda kırmızı ışık yanmaya başladı. Kullanım kılavuzunu kontrol ettim ve bu ışığın filtre tıkanıklığını gösterdiğini öğrendim. Filtreyi temizleyip yerine taktıktan sonra süpürge normale döndü. Belki sizin de sorununuz budur.

Leave a Comment
444 78 56