Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kurutmuyor

Bulaşık makinasının yeteri kadar kurutmamasının teknik ya da kullanıcıya bağlı birçok sebebi vardır. Öncelikle kullanıcıya bağlı sorunları belirtmek gerekirse bunlardan ilki çatal bıçak ve saklama kaplarının plastik kısımlarının ıslak kalmasıdır.

Bulaşık makinasına bulaşık yerleştirmeden önce deterjan ile yıkanmış ise bu aşırı köpük oluşumuna sebep olacağından bulaşıkların yeteri kadar durulanamamasına neden olacaktır. Bu durum ayrıca parlatıcının etkisini azaltır ve kurutma ile ilgili kötü sonuçlara yol açacaktır. Bulaşık makinanızı kullanım talimatlarına uygun kullanınız. Ahşap alüminyum kalay veya bakırdan yapılmış bulaşıklar yıkanmamalıdır.

Suyu emebilen parçaları (sünger, bez gibi) makinaya koymayınız. Bir diğer seçenek ise makinaya yerleştirmeden yiyecek kalıntılarını iyi temizlenmelidir. Çatal bıçak tabakların birbirine çok yakın olmadığından emin olun. Birbirine temas eden bulaşıklar tam anlamıyla kurulanamaz. Hafif bulaşıklar üst sepete ağır olanlar ise alt sepete konmalıdır. Son olarak pervaneler kontrol edilip makine öyle çalıştırılmalıdır.

Bulaşık makinasında yıkanan bulaşıkların daha kuru olması için ek parlatıcı ilave edilmelidir. Ek parlatıcı kurulamayı kolaylaştırır. Teknik olarak ise kurutma programında sıkıntı olduğunda ise vakit kaybetmeden yetkili servis ile irtibata geçilmelidir.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56